Category

KF Tirana
26
Aug
2016

Sulmuesi Flamur Bajrami firmos 3-vite bardheblu

Flamur Bajrami eshte bere sot zyrtarisht pjese e KF Tiranes. Sulmuesi 19-vjecar ka nenshkruar ne ambientet e klubit sot marreveshjen 3-vjecare qe e ben ate futbollist bardheblu. Bajrami u bashkua nje muaj me pare me skuadren dhe ne kete periudhe ka treguar se eshte nje futbollist me te ardhme. Sulmuesi nga Kosova eshte prezantuar sot...
Read More
20
Aug
2016

Mesfushori Merveille Ndockyt firmos 2-vite bardheblu

Mesfushori nga Kongo Merveille Ndockyt eshte bere sot zyrtarisht pjese e Tiranes. Futbollisti ka nenshkruar sot nje marreveshje 2-vjecare ne ambientet e klubit. Te marten kongolezi 18-vjecar mberriti ne Shqiperi per tu bashkuar me pas me skuadren. Merveille ka kaluar me sukses testet mjekesore dhe sot eshte prezantuar ne ambientet e stadiumit “Selman Stermasi”. Ne...
Read More
20
Aug
2016

Mesfushori Moise Nkounkou firmos 2-vite bardheblu

Mesfushori nga Kongo Moise Nkounkou ka nenshkruar sot nje marreveshje 2-vjecare me Tiranen. Te marten futbollisti nga Kongo mberriti ne Shqiperi per te nisur stervitjen me skuadren nderkohe qe sot ai ka firmosur marreveshjen qe e ben zyrtarisht bardheblu. Moise ka kryer fillimisht vizitat mjekesore dhe sot eshte ulur ne ambientet e stadiumit “Selman Stermasi”...
Read More
16
Aug
2016

Tre perforcime shume cilesore dje kane mberritur ne Tirane

Dje kane mberritur ne Shqiperi tre perforcimet e rradhes qe klubi ka projektuar per skuadren e sezonit te ri. Tre fubolliste shume cilesore nga Afrika jane akomoduar mbreme ne Tirane. Sulmuesi i Kombetares se Nigerise Ifeyani Edeh eshte perforcimi per sulmin. Stafi teknik ka ndjekur 25-vjecarin dhe ka dhene miratimin per afrimin e tij. Edeh ka...
Read More
16
Aug
2016

Sulmuesi i Kombetares se Gabonit i bashkohet Tiranes

Sulmuesi nga Gaboni Romuald Ntsitsigui ka mberritur pak dite me pare Shqiperi per t’u bashkuar pasdite me Tiranen ne stervitje. Futbollisti eshte pare dhe pelqyer nga stafi teknik. Romuald eshte 25-vjec, vjen nga kampionati i Gabonit dhe ne sezonin e fundit eshte aktivizuar me skuadren AS Mangasport. Luan ne rolin e sulmuesit dhe eshte pjese e...
Read More
29
Jul
2016

KF Tirana – OFK Beograd 1-0

Gol: Halili 74’   Formacioni (4-4-2) Bakaj, Taku, Turtulli, Domgjoni, Hoxhallari, Karabeci, Vucaj, Daja, Nika, Rajkovic, Markovic. U aktivizuan: Lika, Bajrami, Teqja, Papa, Kerciku, Halili, Gjino.   Tirana ka fituar miqesoren e fundit ne Serbi perballe skuadres se OFK Beograd. Grent Halili ka shenuar golin e vetem te takimit ne minuten e 74′ pas nje...
Read More
23
Jul
2016

OFK Grbalj – KF Tirana 1-0

Gol: Todorovic 66′   Formacioni: (4-3-3) Bakaj, Taku, Teqja, Turtulli, Hoxhallari, Yamamoto, Karabeci, Daja, Kerciku, Noma, Halili. U aktivizuan; Deliaj, Vucaj, Papa, Gjino, Peci, Nika.   Tirana ka humbur miqesoren e dyte ne Serbi perballe skuadres malazeze Grbalj. Bardheblute jane ndeshkuar ne minuten e 66′ pas nje rremuje ne zone dhe nje topi te devijuar...
Read More
21
Jul
2016

KF Tirana – OFK Petrovac 3-1

Golat: Halili 6′, Karabeci 29′, Bajrami 82′ Formacioni: 4-2-3-1 I. Lika, Teqja, Deliaj, Taku, Hoxhallari, Karabeci, Daja, Vucaj, Nika, Papa, Halili. U aktivizuan: Bakaj, Turtulli, Domgjoni, Kerciku, Bajrami, Gjino. Tirana ka fituar miqesoren e pare ne Serbi perballe skuadres malazeze OFK Petrovac. Bardheblute kane kaluar me sukses testin e pare fale golave te shenuar ne...
Read More
18
Jul
2016

Sulmuesi nigerian Emeka Emerun i bashkohet skuadres ne Zlatibor

Sulmuesi nigerian Emeka Emerun ka mberritur sot ne mesdite ne resortin ku skuadra eshte grumbulluar ne Zlatibor. Ai do te jete pjese e Tiranes, pasi me pare eshte gjetur akordi per te nenshkruar nje kontrate. Emerun do te kryej neser testet mjekesore dhe me pas do ti bashkohet skuadres ne stervitje per te zyrtarizuar me...
Read More
16
Jul
2016

David Domgjoni rikthehet dhe firmos tre vite te tjera bardheblu!

Mbrojtesi i talentuar David Domgjoni eshte rikthyer serish te Tirana dhe  ka firmosur nje kontrate te re. Futbollisti 19-vjecar ka nenshkruar ne ambientet e klubit nje marreveshje tre vjecare. Domgjoni ne gjashte muajt e fundit ka luajtur per Kastriotin duke bere paraqitje mjaft te mira dhe prej disa ditesh ai eshte bashkuar me skuadren bardheblu...
Read More
1 58 59 60 61
Powered by Live Score & Live Score App