Category

KF Tirana
14
Jan
2017

FC Akzhayik – Tirana 2-0

Formacioni bardheblu: Bakaj, Turtulli, Domgjoni, Deliaj, Hoxhallari, Daja, Karabeci, G. Lika, Halili, Romuald, Ede. U aktivizuan: Nuriu, Peci, Leuca, Akua, Teqja, Bajrami. Tirana eshte mundur ne miqesoren e pare te luajtur sot ne Antalya. Bardheblute kane zhvilluar nje ndeshje shume te mire dhe kane patur mundesi per ta fituar takimin, por shtylla dhe portieri kundershtar...
Read More
24
Dec
2016

Vllaznia – Tirana 0-0

Tirana ka barazuar ne ndeshjen e fundit te luajtur ne Shkoder. Bardheblute nuk kane shkuar me shume se nje rezultat i bardhe pa gola ne stadiumin “Loro Borici”. 90 minutat sollen pak raste per shenim dhe nje pike ne kete ndeshje e le Tiranen ne vendin e katert ne tabelen e klasifkimit pas 18 javeve...
Read More
19
Dec
2016

Tirana – Luftetari 2-0

Tirana ka rigjetur fitoren ne shtepi perballe Luftetarit. Bardheblute kane arritur te shenojne nga nje gol per cdo pjese ne porten e gjirokastriteve dhe te rigjejne tre piket. Edhe pse me shume mungesa, Tirana ka bere nje ndeshje te mire duke realizuar fillimisht me Afrim Takun ne minuten e 45’ dhe me pas ne minuten...
Read More
11
Dec
2016

Tirana – Korabi 1-1

Tirana eshte ndalur ne shtepi nga Korabi ne nje ndeshje qe nisi shume shpejt me gol per bardheblute. Afrim Taku ka mundur te zhbllokoj rezultatin ne minuten e 7’ por goli i tij eshte barazuar nga Sebino Plaku ne minuten e 25. Tirana ka provuar te gjej golin e dyte por nuk ka mundur te...
Read More
21
Nov
2016

Tirana – Laci 1-0

Tirana ka fituar ndeshjen e rradhes ne shtepi perballe Lacit. Bardheblute e trajnerit Mirel Josa kane marre tre piket ne “Selman Stermasi” fale golit te shenuar nga Merveil Ndockyt. Skuadra ka zhvilluar nje loje te mire dhe ka krijuar shume mundesi shenimi qe ne pjesen e pare. Cise ne dy mundesi nuk ka patur fatin...
Read More
17
Nov
2016

Tirana – Luftetari 1-0

Tirana ka fituar ndeshjen e kthimit me Luftetarin. Ky takim i zhvilluar dje ne stadiumin “Selman Stermasi” ka qene i vlefshem per turin e dyte te Kupes se Shqiperise. Tirana kishte fituar ndeshjen e pare perballe gjirokastriteve me rezultatin 1-4 dhe takimi i kthimit ka qene nje mision i lehte per bardheblute. Trajneri Mirel Josa...
Read More
07
Nov
2016

Tirana – Teuta 3-1

Tirana ka bere detyren ne shtepi perballe Teutes. Bardheblute jane rikthyer me fitore ne “Selman Stermasi” per te fituar dhe rigjetur entuziazmin. Ndeshja ka nisur jo mire per Tiranen qe eshte ndeshkuar nga Gripshi pas vetem kater minutash. Goli i ka suprizuar bardheblute por jo aq sa per te mos e permbysur disavantazhin. Ne minuten...
Read More
02
Nov
2016

Presidenti Refik Halili prezantoi sot trajnerin Mirel Josa

  Presidenti i Tiranes Refik Halili ka prezantuar sot ne ambientet e klubit trajnerin Mirel Josa. Presidenti i ka dhene gjithashtu pergjigje te gjitha pyetjeve qe gazetaret kane patur. Gjithashtu edhe trajneri Josa ka folur ne diten e tij te pare te punes si trajner i Tiranes. Presidenti Refik Halili “Profesor Ilir Daja ka punuar...
Read More
01
Nov
2016

KF Tirana nderpret bashkepunimin me trajnerin Ilir Daja

KF Tirana ka vendosur sot te nderprese me konsensus bashkepunimin me trajnerin Ilir Daja. Mungesa e rezultateve eshte bere shkak per te mbyllur bashkepunimin. Ilir Daja nuk do te drejtoj me skuadren e pare por do te jete pjese e strukturave te klubit, pozicion per te cilin do te vendoset ne ditet ne vazhdim. Daja...
Read More
31
Oct
2016

Tirana – Vllaznia 0-0

Tirana nuk ka mundur te marre me shume se nje barazim perballe Vllaznise. Bardheblute kane barazuar ne stadiumin e Lacit ne nje ndeshje qe Tirana e luante si pritese. Bardheblute kane prodhuar pak para portes dhe ne mundesite e krijuara nuk kane mundur te gjejne golin duke bere nje hap fals dhe humbur mundesine per...
Read More
1 57 58 59 60 61 62
Powered by Live Score & Live Score App