Category

KF Tirana
15
Jan
2021

Spahiu: “Jemi gjithmonë në kërkim të alternativave, të shohim cdo të ndodhë deri në fund të Janarit.”

I pranishëm sot në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes KF Tirana-KS Kastrioti ishte dhe menaxheri i ekipit, Enton Spahiu. I pyetur për merkaton dhe situatën aktuale në klub, Spahiu u përgjigj si mëposhtë: Tirana kërkon sulmuesin bullgar, Ahmed Ahmedov, sa i vërtetë është ky lajm? Është e vërtetë, por kemi pasur negociata dhe...
Read More
15
Jan
2021

Uku: “Skuadra nuk është nën presion. Besojmë se ndeshja e nesërme do jetë kthesa e rezultateve pozitive…”

Zv. Trajneri Olsi Uku u shpreh sot në konferencen për shtyp në prag të ndeshjes KF Tirana-KS Kastrioti. Tekniku iu përgjigj pyetjevë të gazetarëve A ka presion tek skuadra pas 5 barazimeve? Skuadra nuk është nën presion. Jemi paraqitur mirë, kemi zhvilluar ndeshej të mira. Unë mendoj se ekipi është në nivelin e duhur. Rezultatet...
Read More
12
Jan
2021

Cale, Çelhaka, rikuperim me hapa të shpejtë.

Mesfushori brazilian, Elton Cale është rikthyer tashmë prej dy ditësh në Tiranë. Pas afro një muaji në Brazil, ku lojtari udhëtoi drejt familjes pas operacionit në shpatull, rikthehet thuajse i rikuperuar plotësisht nga dëmtimi. Kujtojmë që Cale u dëmtua sezonin e shkuar në përballjen e fituar 5-1 ndaj Partizanit. Sakaq lojtari Jurgen Celhaka është një...
Read More
12
Jan
2021

Nisin përgatitjet për përballjen me Kastriotin.

Fillimi i javës ishte e ndarë për futbollistët që u aktivizuan ndaj Bylisit, të cilët kryen rikuperimin, ndërsa pjesa tjetër kreu stërvitje nën urdhrat e stafit teknik. Mes-java e gjen skuadrën të plotë në stërvitje për të vazhduar përgatitjet për ndeshjen e rradhës në kalendarin e kampionatit. Sfida do të luhet ditën e Shtunë në...
Read More
10
Jan
2021

Halili: “Të lumtur që tashmë e kemi Seferin zyrtarisht tonin. Falenderojmë klubin Young Boys për të gjithë bashkëpunimin e mirë.”

Lojtari Taulan Seferi i huazuar nga klubi i madh zviceran Young Boys u zyrtarizua sot në ambientet e stadiumit “Selman Stërmasi”. Pas një shtrëngimi duarsh me presidentin e klubit Refik Halili, ky i fundit i dhuroi lojtarit fanellën e klubit duke e bërë Seferin zyrtarisht pjesë të familjes bardheblu. Më poshtë deklarata e plotë e...
Read More
10
Jan
2021

Seferi: “Nuk jam menduar shumë që të pranoja Tiranën. Eshtë klubi më i madh në Shqipëri… Jam gjithmonë gati.”

Lojtari Taulan Seferi i huazuar nga klubi i madh zviceran Young Boys u zyrtarizua sot në ambientet e stadiumit “Selman Stërmasi”. Pas një shtrëngimi duarsh me presidentin e klubit Refik Halili, ky i fundit i dhuroi lojtarit fanellën e klubit duke e bërë Seferin zyrtarisht pjesë të familjes bardheblu. Më poshtë deklarata e plotë e...
Read More
08
Jan
2021

Osmani: “Skuadra është e fokusuar në ndeshjen e nesërme. Kam besimin që shumë shpejt do ta hapim merkaton.

Në prag të ndeshjes Bylis Tirana, drejtori sportiv Tefik Osmani iu përgjgj pyetjeve të gazetarëve në konferencën për shtyp të ditës së sotme. Në deklaratën e tij ai u shpreh si mëposhtë: Si është situate e merkatos tek Tirana? Si fillim dua t’ju uroj një vit të mbarë! Dua të them se disa nga mediat...
Read More
04
Jan
2021

Lojtarët e KF Tirana u shpallën ditën e djeshme fitues të disa cmimeve.

Lojtarët e KF Tirana u shpallën ditën e djeshme fitues të disa cmimeve. Respektivisht: Ernest Muçi u shpall fitues i cmimit “Talenti i Vitit 2020” Agustin Torassa u shpall fitues i cmimit “Mesfushori i Vitit 2020” Idriz Batha, fitues i cmimit “Mesfushori i Vitit 2020” Albi Doka fitues i cmimit “Mbrojtësi i djathtë i Vitit...
Read More
29
Dec
2020

Halili: “Ne jemi Tirona dhe futemi ne fushe per tre piket. Kampionati eshte I gjate dhe asgje ska mbaruar…”

Lojtari Grent Halili iu pergjigj pyetjeve te gazetareve sot ne konferencen per shtyp ne prag te ndeshjes Tirana-Vllaznia. Per mediat ai u shpreh si meposhte: Duket sikur paraqitja juaj eshte me e mire kete sezon? Nuk mund te them se eshte me mire. Du ate theksoj se vij pas nje kohe te gjate pa luajtur,...
Read More
29
Dec
2020

Dede: ” Tirana nuk duhet te beje asgje ndryshe vetem te jete me pragmatiste perballe portes dhe te finalizoje rastet”

Trajneri Nevil Dede iu pergjigj pyetjeve te gazetareve sot ne konferencen per shtyp ne prag te ndeshjes Tirana-Vllaznia. Meposhte deklarata e plote: Ndeshje e forte perballe nje kundershtari shume te forte? Eshte e vwrtetw, jemi pwrballw ekipit qw po kryeson futbollin sot. Ka bere nje fuboll te mire deri tani. Do jete nje perbalje e...
Read More
1 3 4 5 6 7 61
Powered by Live Score & Live Score App