Category

KF Tirana
20
Mar
2021

Shehi: “Është gabim të qash atë që iku. Të përqëndrohemi tek ndeshja e nesërme sepse kanë rëndësi pikët.”

Trajneri Orges Shehi u prononcua sot në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes Laci-Tirana. Tekniku bardhbelu u pyet për gjendjen e skuadrës pas derbit, mungesat dhe vazhdimësinë e sezonit. Mëposhtë deklarata e plotë e trajnerit: Përballja me Lacin a është treni I fundit për Europën? E shoh sfidë të vështirë, sfidë për të cilën...
Read More
20
Mar
2021

Batha: “Nuk ka rëndësi kush shënon golin, rëndësi ka të marrim fitoren. Duhet të japim maksimumin përballë cdo kundërshtari.”

Kapiteni Idriz Batha u shpreh sot përballë mdiave në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes Laci-Tirana. Ai u pyet për gjendjen e skuadrës, motivimi I lojtarëve dhe objektivat e tij si kapiten por edhe të gjithë skuadrës. Mëposhtë deklarata e plotë e tij: Përballë Lacit do të jetë ndoshta një nga sfidat më të...
Read More
12
Mar
2021

Shehi: “Skuadra është e plotë, lojtarët do të japin më të mirën e tyre.”

Trajneri Orges Shehi foli sot përpara kamerave në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes Tirana-Partizani. Në prononcimin e tij ai u pyet për situatën para derbit dhe gjendjen e skuadrës. Më poshtë deklarata e plotë e trajnerit: Derbi, kartolina e këtij kampionati, e shihni si të tillë apo thjesht si një ndeshje të rradhës?...
Read More
12
Mar
2021

Seferi: “Ecim si ekip, do ti marim ndeshjet me qetësi që në fund të triumfojmë. Tifozët na mungojnë shumë.”

Taulant Seferi ishte lojtari që doli në krah të trajnerit Shehi në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes Tirana-Partizani. Sulmuesi bardheblu u pyet për derbin e tij të dytë si lojtar i Tiranës, moralin e skuadrës dhe tifozerinë. Mëposhtë deklarata e plotë e lojtarit: Keni gjetur golin në ndeshjen e kaluar, sa i përgatitur...
Read More
06
Mar
2021

Shehi: “Ekipi është I plotë, e rëndësishme është që lojtarët që do të dalin nesër në fushë të jenë në 100% e tyre”

Trajneri Shehi u prononcua ditën e sotme përpara mediave, në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes Kastrioti-Tirana, e vlefshme për javën e 23 të Kategorisë Superiore. Në deklaratën e tij ai u shpreh si mëposhtë: Kalendari ju përball me ekipin e Kastriotit, si e shihni këtë sfidë? Kalendari javë pas jave na përball me...
Read More
06
Mar
2021

Ismajlgeci: “Objektivi ynë është vetëm ndeshja e radhës. Për sa kohë jam këtu do bëj më të mirën.”

Lojtari Marsel Ismajlgeci u prononcua ditën e sotme në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes Kastrioti-Tirana. Mbrojtësi anësor u pyet për situatën e shokëve të skuadrës dhe objektivaat e tyre këtë sezon. Mëposhtë deklarata e plotë e tij: Përballë do të keni ekipin e Kastriotit, si është atmosfera në ekip meqënëse ju jeni në...
Read More
02
Mar
2021

Shehi: “Gara është e gjatë, ka shumë pikë në lojë, por duhet t’i marrim ndeshjet 1 nga 1”

Trajneri Orges Shehi doli sot në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes Tirana-Bylis. Ai u pyet për situatën e skuadrës, fitoren në klasike dhe objektivat. Më poshtë deklarata e plotë e trajnerit: Trajner, si e shihni ndeshjen me Bylisin? Personalisht jam i mendimit që nuk ka kundërshtar të lehtë, sidomos në këtë fazë të...
Read More
26
Feb
2021

Lika:” Kjo ndeshje do të ishte një hap cilësor për ne. Klasikja dhuron gjithmonë spektakël.”

Portieri bardheblu Ilion Lika doli sot në konferencën për shtyp ne prag të ndeshjes Vllaznia-Tirana. Ai u pyet për vështirësitë e ekipit dhe si e sheh ai këtë sezon. Më poshtë deklarata e plotë e tij: Një klasike që ndodh në momentin e duhur? Varet nga këndvështrimi. Janë dy ekipe që kanë bërë historinë e...
Read More
26
Feb
2021

Shehi: “Jemi kampionët në fuqi dhe duhet të sillemi si të tillë. Është klasikja e futbollit Shqiptar dhe motivimi nuk mungon.”

Trajneri Orges Shehi doli sot në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes Vllaznia-Tirana. Ai u pyet për situatën e skuadrës, objektivat dhe mungesat. Më poshtë deklarata e plotë e trajnerit: Sikur të mos mjaftonin rezultatet jo të kënaqshme, keni edhe mungesa. Si duket situata? Kemi vështirësi edhe për shkak të situatës në të cilën...
Read More
19
Feb
2021

Hoxhallari: “Morali i ekipit është i mirë, nëse vazhdojmë me këtë aksion do të shënojmë… fokusi tek Teuta”

Lojtari Erjon Hoxhallari doli ditën e sotme përballë gazetarëve në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes Tirana-Teuta. Më poshtë deklarata e plotë e mbrojtësit: Pas Kukësit një tjetër ndeshje e fortë, si e gjen Tiranën kjo sfidë? Besoj se jemi në gjëndje të mirë, e treguam edhe me Kukësin që gjëndja fizike është e...
Read More
1 2 3 4 5 6 62
Powered by Live Score & Live Score App