Category

KF Tirana
26
Feb
2021

Shehi: “Jemi kampionët në fuqi dhe duhet të sillemi si të tillë. Është klasikja e futbollit Shqiptar dhe motivimi nuk mungon.”

Trajneri Orges Shehi doli sot në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes Vllaznia-Tirana. Ai u pyet për situatën e skuadrës, objektivat dhe mungesat. Më poshtë deklarata e plotë e trajnerit: Sikur të mos mjaftonin rezultatet jo të kënaqshme, keni edhe mungesa. Si duket situata? Kemi vështirësi edhe për shkak të situatës në të cilën...
Read More
19
Feb
2021

Hoxhallari: “Morali i ekipit është i mirë, nëse vazhdojmë me këtë aksion do të shënojmë… fokusi tek Teuta”

Lojtari Erjon Hoxhallari doli ditën e sotme përballë gazetarëve në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes Tirana-Teuta. Më poshtë deklarata e plotë e mbrojtësit: Pas Kukësit një tjetër ndeshje e fortë, si e gjen Tiranën kjo sfidë? Besoj se jemi në gjëndje të mirë, e treguam edhe me Kukësin që gjëndja fizike është e...
Read More
19
Feb
2021

Tetova: “Në lojë janë edhe 51 pikë… Gati për ndeshjen e rradhës”

Zv. Trajneri i klubit, Edlir Tetova doli ditën e sotme përballë gazetarëve në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes Tirana-Teuta. Tekniku bardheblu u pyet për gjëndjen e skuadrës dhe situatën e renditjes. Më poshtë deklarata e plotë e zv. Trajnerit: Si është gjendja e trajnerit Shehi? Orges Shehi është i izoluar dhe do të...
Read More
12
Feb
2021

Celhaka: “Ndeshja duhet fituar. Grupi është gati dhe do të japim maksimumin.”

Lojtari Jurgen Celhaka doli sot përballë gazetarëve në konferencën për shtyp në prag të ndeshjen Tirana-Kukesi. Mesfushori u shpreh I qetë dhe I motivuar ku foli se edhe skuadra ndihet gati. Me poshtë deklarata e plotë e lojtarit: A është gati Celhaka? Jam gati 100%, në stërvitje kam qënë shumë mirë, pozicioni im është aty...
Read More
12
Feb
2021

Shehi: “Skuadra ka kualitet. Nesër duhet të bëjmë më të mirën në fushë.”

Trajneri Shehi u prononcua ditën e sotme përpara mediave, në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes Tirana-Kukesi, e vlefshme për javën e 15 të Kategorisë Superiore. Në deklaratën e tij ai u shpreh si mëposhtë: Pse Tirana nuk po arrin të fitojë më shumë se dy fitore rradhasi këtë sezon? Këto janë statistika dhe...
Read More
30
Jan
2021

Shehi: “Impenjimi i skuadrës, në maksimum… nuk ka kundërshtarë të lehtë.”

Trajneri Orges Shehi u ul sot përballë gazetarëve në konferencën për shtyp përpara ndeshjes FK Apolonia-KF Tirana që do të luhet ditën e nesërme. Në deklaratën e tij tekniku bardheblu u shpreh si mëposhtë: Ditët në dispozicion kanë qenë e pakta, por besoj se mjaftojnë për të shpjeguar dhe kërkuar atë që duam të bëjmë...
Read More
27
Jan
2021

Shehi: “Krenar dhe i kënaqur të bëhem pjesë e klubit më të titulluar në vend. Shkallë-shkallë ngjitemi lart.”

Është prezantuar sot në ambientet e stadiumit Selman Stërmasi trajneri I ri që do të marrë në drejtim skuadrën bardheblu në vazhdimesinë e sezonit, Orges Shehi. I ulur krah presidentit Halili, Shehi u shpreh I kënaqur për t’ju bashkuar kampit të kampionëve. Në deklaratën e tij ai u shpreh si mëposhtë” Si e shikoni prej...
Read More
27
Jan
2021

Halili: “Gjërat do t’i marrim një e nga një. Kemi punë shumë, shoh klubin tim dhe asgjë tjetër…”

Në një konferencë për shtyp të organizuar ditë e sotme presidenti Refik Halili I ulur krah trajnerit të ri Orgest Shehi u shpreh për situatë aktuale, kontratën dhe bashkëpunimin e ri si dhe për gjëndjen e skuadrës. Më poshtë deklarata e plotë: Një klub kaq I madh sa Tirana nuk mund të rri pa trajner....
Read More
24
Jan
2021

Dede: “Grupi është i bashkuar dhe në harmoni.”

Trajneri Nevil Dede ka folur sot para mediave në prag të sfidës përballë Laçit, e cila do të luhet ditën e nesërme. Trajneri Dede ka thënë se skuadra është e bashkuar dhe në harmoni, pavarësisht humbjes në derbi ndaj Partizanit, mëposhtë deklarata e plotë: Si duket situata pas derbit? Mendoj se ditët janë shumë të...
Read More
15
Jan
2021

Çelhaka: “Ne jemi Tirona luajmë në shtëpinë tonë për fitore.”

Lojtari Jurgen Celhaka u rikthye në fokusin e gazetarëve pas një perjudhe të gjatë mungese për shkak të një dëmtimi. I ulur krah zv. Trajnerit Uku dhe menaxherit të skuadrës Spahiu, ai u shpreh i lumtur të rikthehet në stërvitje. Mëposhtë deklarata e plotë e mesfushorit: Çelhaka si është gjendja e ekipit? Është shumë e...
Read More
1 2 3 4 5 6 61
Powered by Live Score & Live Score App