Blog

Është arritur marrëveshja, kampionati rinis në 3 Qershor

Pas dakortësimit mes FSHF dhe Ministrisë së Shëndetësisë për rifillimin e seancave stërvitore individuale në datën 18 Maj, sot është zhvilluar një mbledhje në ambjentet e Federatës Shqiptare të Futbollit...

Arben Minga shpallet lojtari i shekullit

Një shekull histori dhe një numër shumë i madh ikonash bardheblu. Një çmim është shumë pak dhe të shumtë do të jenë emrat që do të vlerësohen në festën e...

Uefa vendosi…

Sot është zhvilluar një mbledhje e jashtëzakonshme e komitetit ekzekutiv i UEFA-s ku nëpërmjet një video-konference me federatat antare është vendosur shtyrja zyrtarisht e çdo kampionati deri në normalizim të...

Anullohen të gjitha aktivitetet sportive

KF Tirana, pas vendimit të Komitetit Ekzekutiv të Federatës së Futbollit për anullumin e të gjitha aktiviteteve sportive, ka vendosur pezullimin e seancave stërvitore deri në një vendim të dytë...

TË PREMTEN, BYLIS – TIRANA

🗓 Ndeshja e rradhës në kampionat, java e 27-të e Kategorisë Superiore, FK Bylis – KF Tirana, të premten, datë 13.03.2020 në orën 14:00′ në stadiumin“Adush Muca”. Ndeshja do të...

Rikthejmë trofetë në shtëpi!

Përpara fillimit të ndeshjes ndaj Laçit, KF Tirana ka prezantuar trofetë e para viteve 1990 të dorëzuara në klub nga bashkëshortja e ikonës Arben Minga. Ne kuadër të kësaj fushate,...

Emmanuel Egbo: Duam të marrim maksimumin në çdo ndeshje

Laçi me mungesa? Nuk na hyn kjo në punë, e rëndësishme është loja që do bëjmë me Laçi dhe jo nëse kanë mungesa apo jo. Nuk shikoj ekipin kundërshtar, unë...

Rikthejmë trofetë në shtëpi

Në kuader të 100 vjetorit të Klubit të Futbollit Tirana, në kalendarin festiv është përgatitur një fushatë e rëndësishme për të rikthyer në shtëpi trofetë e humbur dhe titujt e...

Biletat / Tirana – Laçi

➡ Nis nesër shitja e biletave për ndeshjen e rradhës KF Tirana – KF Laçi. Pikat e shitjes: 1. Biletaria “Selman Stërmasi” 09:00-19:00 2. Dyqani FSHF tek “Rruga Elbasani” 10:00-18:00 3....

Rezultatet e akademisë

Ndeshja e rradhës në kampionat për U17 është fituar me rezultatin e pastër 4-0 përballë FK Dinamos. Djemtë e Migen Memellit e hapën serinë e golave me Qefaliaj në minutën...

TË DIELËN, TIRANA – LAÇI

🗓 Ndeshja e rradhës në kampionat, java e 26-të e Kategorisë Superiore, KF Tirana – KF Laçi, të dielën, datë 08.03.2020 në orën 17:00′ në “Air Albania Stadium” #forcatirona 📲 |...

Emmanuel Egbo: Flamurtari është një ekip që duhet vlerësuar maksimalisht

Do të jetë e vështirë. Mendoj se lojtarët që do futen në lojë për të zëvendësuar ata që mungojnë janë gati për të dhënë 100 përqindëshin e tyre. E kam...
1 3 4 5 6 7 32
Powered by Live Score & Live Score App