Blog

Tirana shpallet zyrtarisht kampione e Shqipërisë

Tirana shpallet zyrtarisht kampione e Shqipërisë pas përfundimit të javës së 34-të. Dy javë përpara fundit të kampionatit, bardheblutë janë kampionët më të rinj të vendit, ku kanë siguruar titullin...

Egbo- “Jam I kënaqur me të gjithë lojtarët që e kanë sjellë ekipin këtu ku është

Egbo- “Jam I kënaqur me të gjithë lojtarët që e kanë sjellë ekipin këtu ku është.”Pas fitores së rradhës 2-0 me Flamurtarin, trajneri Egbo shprehet i kënaqur me trepikëshin dhe...

Laçi- “po mendojmë për ceremoninë dhe titullin. Halili mik i madh i imi

Laçi- “po mendojmë për ceremoninë dhe titullin. Halili mik i madh i imi.” Drejtori Sportiv i KF Tirana, në një intervistë për mediat u shpreh se ditëlindja e klubit meriton...

KF Tirana fitore bindëse 2-0 ndaj FC Flamurtarit

KF Tirana fitoi sot kundër FC Flamurtarit me rezultatin 2-0. Ndeshja e vlefshme për javën e 33-të Kategorisë Superiore u triumfua nga bardheblutë. Për këta të fundit shënoi Ernest Muçi...

Trajneri Egbo: “Asnjë nënvlerësim, jemi në sprintin final”

Në prononcimin për mediat në prag të sfidës së rradhës në kampionat përballë Flamurtarit, trajneri Emanuel Egbo ka kërkuar përqëndrim dhe qetësi nga skuadra e tij pasi është sprinti final...

TË SHTUNËN | TIRANA – FLAMURTARI

TË SHTUNËN | TIRANA – FLAMURTARI Ndeshja e rradhës në kampionat, java e 34 e Kategorisë Superiore, KF Tirana – Flamurtari FC, të shtunën, datë 18.07.2020 në orën 17:45′ në...

KF Tirana – KF Teuta, përcaktohet finalja e Kupës së Shqipërisë

Janë luajtur sot dy ndeshjet e kthimit gjysëmfinale të Kupës së Shqipërisë. Pas sigurimit të finales nga bardheblutë, për të dytin vit rradhazi, është përcaktuar dhe finalisti tjetër nga përballja...

Egbo: “Ndeshja e rradhës, të japim maksimumin tonë”

Trajneri Emanuel Egbo, në konferencën për shtyp në prak të sfidës së të Premtes ndaj Partizanit, është shprehur optimist për gjëndjen e skuadrës dhe beson që nëse djemtë e tij...

Superliga: Të dielën , KF Skënderbeu – KF Tirana për javën e 31-të

Ndeshja e rradhës në kampionat, java e 31-të e Kategorisë Superiore, KF Skënderbeu – KF Tirana, të dielën, datë 28.06.2020 në orën 20:00′ në stadiumin “Skënderbeu”. Ndeshja do të luhet...

Stafi dhe skuadra “Negativë” në testet për Covid-19

Stafi dhe skuadra kanë kryer sot paradite testet për Covid-19 në ambjentet e stadiumit “Selman Stërmasi”. Fatmirësisht asnjë futbollist dhe pjestar i stafit bardheblu nuk ka rezultuar pozitiv me Covid-19...

KF Tirana i rikthehet fushës së blertë

Rikthehemi në fushë pas dy muajsh të vështirë pa futboll për shkak të Pandemisë botërore. Klubi ka marrë masat e duhura për zbatimin e protokollit zyrtar dhe grupi ka zbritur...

KF Tirana regjistron markën e saj

Legjislacioni Shqiptar, e konkretisht Ligji nr. 9947/2008, “Për pronësinë industriale,” i ndryshuar, mundson që emri i një biznesi të caktuar të regjistrohet si markë në Drejtorinë e Përgjithshme të Pronësisë...
1 2 3 4 5 6 32
Powered by Live Score & Live Score App