Blog

Tirana – Kukësi | Te Shtunën

Ndeshja e rradhës në kampionat, java e 30 e Kategorisë Superiore, KF Tirana – FK Kukësi, të shtunën, datë 20.04.2019 në orën 19:00′ në stadiumin “Selman Stërmasi” #forcatirona

Kupa e Shqipërisë | Luftëtari – Tirana

Është hedhur në ambjentet e Federatës Shqiptare të Futbollit, shorti për Gjysëmfinalet e Kupës së Shqipërisë. Goglat rezervuan Luftëtari – Tirana. Ndeshja e parë do të luhet në 24 Prill...

Ardian Mema: Nuk mjafton loja e mirë, duhen golat

NDESHJA ME TEUTËN – “Çdo trepikësh ka vlerën e vet, sidomos në këtë situatë ku është skuadra. Një nga gjërat që kam biseduar me lojtarët është pjesa që duhet të fitojmë...

Të Dielën Teuta – Tirana

Ndeshja e rradhës në kampionat, java e 29 e Kategorisë Superiore, KF Teuta – KF Tirana, të dielën, datë 14.04.2019 në orën 18:45′ në stadiumin “Niko Dovana” #forcatirona

Ardian Mema: Duhet tu kthehemi fitoreve

DËMTIMET – “Futbolli i tillë është, ka edhe dëmtime e kartonë. I gjithë grupi do jetë gati, veç Dajës që është me kartonë. I gjithë ekipi është për ndeshjen me...

Të shtunën. Flamurtari FC – KF Tirana

Ndeshja e rradhës në kampionat, java e 27 e Kategorisë Superiore, Flamurtari FC – KF Tirana, të shtunën, datë 06.05.2019 në orën 18:45′ në stadiumin “Flamurtari” #forcatirona ⚪?

Ardian Mema: Të sulmosh Tiranën është sikur të sulmosh djepin e futbollit shqiptar

NDESHJA – “Fakti është që kemi fituar 3-0. Duhet të menaxhojmë rezultatin, të ruajmë ekuilibrat e të jemi të kujdesshëm dhe ta mbarojmë ndeshjen në favorin tonë”. SHERRI – “E para unë...

Kupa e Shqipërisë, KF Laçi – KF Tirana

Ndeshja e kthimit në Kupën e Shqipërisë, KF Laçi – KF Tirana, të mërkurën, datë 03.04.2019 në orën 14:00′ në stadiumin “Laçi” #forcatirona ⚪?

Denoncim publik

Klubi i Futbollit Tirana denon ashper ngjarjet e ndodhura dje ne stadiumin “Selman Stermasi”. Lojtaret e Tiranes u provokuan dhe u dhunuan. Klubi i ka vene ne dispozicion te Policise...

Hamdi Salihi tërhiqet nga futbolli i luajtur

Një ikonë e futbollit Shqiptar, i cili për dy vite (2005-2007) mbajti veshur fanellën bardheblu, vendos ti japë sot fund karrierës futbollistike. Mirënjohje dhe falenderime per Hamdi Salihin, për atë...

KF Tirana – KF Laçi | BILETAT

? Kanë dalë në shitje biletat për ndeshjen e rradhës në kampionat, KF Tirana – KF Laçi. Biletat mund ti gjeni pranë biletarisë së stadiumit “Selman Stërmasi”, prej orës 10:00-18:00. Çmimet:...

Erjon Xhafa: Të fitojmë për Ali Memën

KUNDËRSHTARI – “Nuk ja vlen të flas për rëndësinë e ndeshjes pasi dihet që çdo ndeshje është si një finale. Grupi është në gjendje të mirë, stërvitja ka shkuar mirë, shpresoj...
1 31 32 33 34 35 49
Powered by Live Score & Live Score App