Blog

KF Tirana ne “Kupen Pavaresia 2017”

Federata Shqiptare e Futbollit organizon turneun e pervitshem “Kupa Pavaresia”, ne kuader te festimeve per festat e nentorit. KF Tirana si fituesja e Kupes se Shqiperise eshte ftuar te marre...

Tirana – Apolonia luhet me date 18.11.2017 ne oren 14:00

Tirana luan ndeshjen e rradhes te shtunen e ardhshme perballe Apolonise. Federata Shqipare e Futbollit ka shtyre javen e tete te Kategorise se Pare te nise ne fundjave dhe jo...

Ardian Mema i ben nje surprize te bukur mikut te tij Emanuel Egbo

Para se te niste seanca e pasdites, Ardian Mema ka vizituar skuadren bardheblu per ti bere nje surprize te bukur ish shokut te skuadres Emanuel Egbo. Per shkak te impenjimeve...

Ze Maria: Tiranen e duan dhe e urrejne, kjo na ben me te forte

Jemi perpara nje ndeshje te veshtire. Une kete e them perballe cdo kundershtari pasi te gjithe ekipet me te cilat perballemi duhen pergatitur me mobilizim maksimal. Bylis eshte nje skuader...

Per stadiumin bardheblu, per tifozet!

KF Tirana dergon nje ftese publike per te gjithe tifozet bardheblu. Ejani te qendrojme prane skuadres, te rikthejme entuziazmin dhe te nisim nje rrugetim drejt vendit ku na takon te...

Te shtunen Tirana luan perballe Bylis, ne oren 14:00

Te shtunen Tirana luan ndeshjen e rradhes ne shtepi perballe Bylis, ne oren 14:00. Ne “Selman Stermasi”, bardheblute do te kerkojne fitoren numer shtate ne kampionat. #forcatirona

Ze Maria: Kerkoj vetem maksimumin ne cdo ndeshje

Nuk kam thene ne asnje moment qe kampionati per ne eshte formalitet. Perkundrazi mendoj se duhet te ruajme perqendrim maksimal per te ruajtur ritmin dhe realizuar objektivat. Nuk e kemi...

Te shtunen per nje tjeter fitore ne shtepi

Tirana luan ndeshjen e rradhes te shtunen perballe Turbines. Pas kater fitoreve te para ne kampionat, bardheblute do te kerkojne te ruajne ecurine pozitive ne “Selman Stermasi”. Ndeshja e rradhes...

Skuadra vijon pergatitjet, Maveje rezervon rikthimin

Skuadra vijon pergatitjet intensive per ndeshjen e rradhes. Bardheblute kane zhvilluar sot dy seanca pergatitore ne kompleksin “Skender Halili” duke marre ngarkesen e nevojshme fizike per ne fundjave. Gjendja ne...
1 29 30 31 32
Powered by Live Score & Live Score App