Blog

Batha: “Ta marrim dhe Kupën, Tirana zgjedhja parë në Shqipëri”

Si duket finalja e Kupës sapo pasi ke fituar titullin? Finalja e Kupës mbetet për tu fituar. Normalisht meriton vlerësim maksimal nga ana jonë dhe shpresoj ta arrijmë me sukses....

Egbo: Nëse shqiptarët do ishin rracistë, unë nuk do isha trajner i Tiranës

Trajneri bardheblu, Emanuel Egbo, në konferencën për shtyp në prag të finales së Kupës ka sqaruar edhe një herë debatin për rracizmin, objektivin për Kupën si dhe arritjen si trajneri...

Tirana madhe, titulli është në shtëpi tani

Ka përfunduar zyrtarisht kampionati futbollistik 2019-2020, me Tiranën kampione e zyrtarizuar dy javë përpara fundit të kampionatit. Ditën e Mërkurë bardheblutë kanë gritur në qiell trofeun e kampionit dhe stafi...

Qyteti vishet bardheblu

Klubi i Futbollit Tirana, në pamundësi të organizimit të një feste të përbashët, ka veshur qytetin me ngjyrat bardheblu. Në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” janë vendosur dekorime me simbolet e...

Ndeshja fundit e kampionatit

Te merkurën datë 29/07/2020 përballja e fundit e kampionatit KF Tirana- FK Bylis. Tirana zbret ne fushë si kampione e vendit për sezonin 2019-2020 në ditëlindjen e saj të 100-të.Duke...

Rinovon Agustin Torassa

Agustin Torassa vijon bardheblu. Lojtari ka arritur dakordësinë me klubin për zgjatjen e kontratës. Mesfushori me tipare sulmuesi është vlerësuar nga klubi për kontributin që ka dhënë në ndeshjet e...

Titulli i Akademisë…

“Në futbollin modern, ideja e një skuadre kampione me prodhim “bio” sikur erdhi duke u zhdukur. Klubi më i titulluar në Shqipëri zgjodhi një plan të ndërmjetëm, prodhim akademie me...

KF Tirana deklaratë reth statusit të Winful Cobbina

Klubi i futbollit Tirana kërkon të qartësojë statusin e lojtarin Winful Cobbina. Duke marrë shkak nga lajmet e pavërteta që qarkullojnë në lidhje me largimin e tij, bëjmë me dije...

Trajneri Egbo : “Privilegj të drejtosh Tiranën, tani duam Kupën”

Trajneri Egbo : “Privilegj të drejtosh Tiranën, tani duam Kupën”Trajneri bardheblu Emanuel Egbo, në prag të ndeshjes ndaj Laçit është shprehur para mediave që kërkon të fitojë të dy takimet...

Albion Avdijaj, afrimi i parë bardheblu

Albion Avdijaj është zyrtarisht bardheblu! Sulmuesi 26-vjecar ka firmosur kontratën që e bën pjesë të Tiranës për dy vitet e ardhshme. Futbollisti ju nënshtrua vizitave mjekësore dhe pas ndeshjes së...

TË PREMTEN| TIRANA – LAÇI

TË PREMTEN | TIRANA – LAÇI Ndeshja e rradhës në kampionat, java e 35-të e Kategorisë Superiore, KF Laçi – KF Tirana, të premten, datë 24.07.2020 në orën 17:45′ në...

Gentjan Muça : “Emocion shumë I madh, tani duam edhe Kupën”

Në një lidhje live në emosionin Proçesi Sportiv, kapiteni Gentjan Muca u shprej shumë I lumtur për arritjen e madhe që është titulli kampion dhe beson që skuadra do të...
1 2 3 4 5 32
Powered by Live Score & Live Score App