Blog

Të Martën, miqësore kundër Vllaznisë

Të Martën, tjetër miqësore kundër VllaznisëDitën e Martë, në orën 17:00, KF Tirana do të zhvillojë miqësoren e rradhës në stadiumin “Selman Stërmasi” përballë Vllaznisë së Shkodrës.Pas miqësores ndaj Apolonisë, kjo...

Presidenti Halili: “Jam optimist në zgjidhje të shpejtë të situatës”

Tema kryesore e momentit në futbollin shqiptar, është bojkoti që klubet e Kategorisë Superiore i kanë bërë sezonit të ri futbollistik, deri në miratimin e katër pikave që Liga i...

Egbo: Superkupa synimi ynë, jo për hakmarrje

Trajneri Emanuel Egbo, në konferencën për shtyp në prag të Superkupës së Shqipërisë që do të luhet ditën e Hënë në orën 20:00 në “Elbasan Arena” përballë Teutës, është shprehur...

Shorti i Tiranes për kalendarin e sezonit 2020-2021.

Është hedhur sot në orën 11:00 në ambjentet e stadiumit “Air Albania” shorti për kalendarin e sezonit futbollistik 2020-2021. KF Tirana e nis sezonin e ri me dy ndeshje në...

KF Tirana ndër klubet më të titulluara të shekullit të 21-të.

Ky vit jubile dhe titulli i 25-ë kampion i fituar këtë sezon e ka futur Tiranën në listën e 30 klubeve më të titullara të shekullit të 21-të.Në renditjen e...

Ekipi i rezultuar negativ ne testin COVID-19, stervitet ne prag te ndeshjes me Red Star.

Klubi i Futbollit Tirana pas kryerjes së tamponëve konfirmon se rezultatet e të gjithë personave mbi të cilët u krye kjo analize, rezultuan NEGATIVE. Ekipi është gati për të zhvilluar...

Hidhet shorti për turin e dytë kulifikues

Eshte hedhur sot ne Nion te Zvicres shorti per turin e dyte ne kualifikueset e Liges se Kampioneve. Fituesja e ciftit Dinamo Tbilisi – KF Tirana do te prese ne...

Egbo : Respektojmë kundërshtarin, objektiv kalimi i turit

Trajneri bardheblu vlerëson kundërshtarin në Champions, duke theksuar faktin se janë në aktivitet, duke theksuar se gjithashtu shprehet që Tirana është ende në merkato dhe po punon të afrojë lojtarët...

Presidenti Halili optimist: “Për klubin short i mirë”

Presidenti Halili optimist: “Për klubin short i mirë” Ndihem vërtet mirë, madje jam i qetë. Edhe pse ka pandemi futbolli vazhdon. Është lehtësim fakti që të vazhdojmë të rrespektojmë ato...

Champions League : Tirana përballet me Dinamo Tbilis

Është hedhur sot në orën 12:00 në Nyon të Zvicrës shorti për turin e parë të Champions League.Goglat përcaktuan që KF Tirana do të përballet me Dinamo Tbilis (Gjeorgji).Për shkak...

Uefa përcakton kundërshtarët e mundshëm të KF Tirana në Champions League

Ditën e Dielë në orën 12:00 do të hidhet shorti i Champions League në Nyon të Zvicrës. Uefa ka përcaktuar që KF Tirana të pozicionohet në Grupin 4 dhe kundërshtarët...

KF Tirana me aplikacion të dedikuar për tifozët bardheblu

KF Tirana sjell risi në platformën online të transmetimit të lajmit dhe jo vetëm. Bardheblutë shënojnë sërish standartin duke krijuar një aplikacion për të gjithë tifozerinë e saj. Një dritare...
1 2 3 4 32
Powered by Live Score & Live Score App