By

Media KFT
04
Nov
2023

Julian Ahmataj | Press Conference 04/11/2023 Skënderbeu-Tirana

Trajneri Julian Ahmataj foli sot para mediave në prag të ndeshjes ndaj Skënderbeut. Trajneri u ndal te mungesat si edhe te kundërshtari. Mungesat? Kemi mungesa por kemi edhe lojtarë të tjerë në rikuperim ose me dëmtime dhe nuk e di nëse do të jenë. Por skuadra ka forca për të përballuar ndeshjen dhe ka lojtarë...
Read More
04
Nov
2023

Rimal Haxhiu | Press Conference 04/11/2023 Skënderbeu-Tirana

Në prag të ndeshjes ndaj Skënderbeut, Rimal Haxhiu foli sot para mediave. Me Teutën na dha qetësi fitorja, por duhet fituar edhe me Skënderbeun. Tirana hyn në fushë gjithmonë për 3 pikë dhe nëse i bëjmë gjërat siç i kemi përgatitur, fitojmë edhe me Skënderbeun. Pozicioni në fushë? Dëshira ime është të luaj ku kam...
Read More
31
Oct
2023

Prehu në paqe Bedri Alimehmeti

Emër që nuk do të harrohet! Prehu në paqe Bedri Alimehmeti! Përgjithmonë në kujtimet dhe zemrat tona! Ndarja nga jeta e Mjeshtrit të Madh, Bedri Alimehmeti ka prekur jo vetëm komunitetin e gazetarisë sportive shqiptare por edhe familjen e madhe bardh’ e blu. Ai lindi në Tironë, në familjen e madhe autoktone qytetare Tironse ALIMEHMETI,...
Read More
19
Oct
2023

Kristal Abazaj | Press Conference 18/10/2023 Partizani-Tirana

Në prag të derbit ndaj Partizanit, para mediave foli Kristal Abazaj i cili iu përgjigj interesit të gazetarëve. Ka qenë një situatë jo e mirë deri diku sepse kemi pasur shumë oshilacione në ndeshjen me Laçin dhe atë me Erzenin. Arritëm të merrnim një trepikësh në ndeshjen me Vllazninë dhe besoj atmosfera e çdo gjë...
Read More
19
Oct
2023

Julian Ahmataj | Press Conference 18/10/2023 Partizani-Tirana

Trajneri Julian Ahmataj foli para mediave në prag të derbit ndaj Partizanit. “Në radhë të parë dua të përgëzoj ekipin Kombëtar për arritjen që ka bërë dhe për kënaqësinë që na ka dhënë në futboll. jemi krenar për këtë arritje të Kombëtares. Ndërsa derbi është një ndeshje specifike, sepse luajnë dy ekipet më të titulluara...
Read More
02
Oct
2023

Ardit Hila | Press Conference 02/10/2023 Tirana-Laçi

Në prag të ndeshjes që skuadra jonë luan ndaj Laçit për javën e 7 të Superiores, Ardit Hila foli para mediave. “Vijmë nga një ndeshje që e humbëm me Erzenin dhe jemi përgatitur maksimalisht. Kohën e duhur e kemi pasur. E gjithë vëmendja ka qenë te Laçi. Shpresoj që ta fitojmë. Atmosfera është shumë e...
Read More
02
Oct
2023

Orges Shehi | Press Conference 02/10/2023 Tirana-Laçi

Trajneri Orges Shehi foli sot para mediave në prag të ndeshjes që skuadra jonë luan ndaj Laçit. “Ka qenë javë e gjatë dhe për shkak të derbit që u shty, por edhe që u shty me një ditë ndeshja jonë me Laçin. Na është rikthyer Deliu, të paktën na ka shërbyer koha që të arrijë...
Read More
01
Oct
2023

KF Tirana nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me UN Women

KF Tirana është bërë dëshmitare e një momenti historik për klubin më të titulluar në Shqipëri dhe jo vetëm. Klubi ynë ka firmosur një marrëveshje bashkëpunimi më agjencinë e OKB-së, UN Women. Presidenti i klubit, z. Refik Halili, i shoqëruar nga drejtoresha administrative, znj. Goldi Halili ka firmosur marrëveshjen e bashkëpunimit me përfaqësuesin e UN...
Read More
26
Sep
2023

Mesazh ngushëllimi/ Prehu në paqe Osman Mema

Futbolli shqiptar dhe familja bardh’ e blu kanë humbur një personalitet të madh që ka dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm edhe të vyer për Kombëtaren dhe klubin e futbollit Tirana. Ish-mesfushori Osman Mema, është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare dhe lë pas kujtime të jashtëzakonshme si lojtari më i dekoruar tek bardh’e blutë si...
Read More
17
Sep
2023

Bruno Lulaj | Press Conference 17/09/2023 Kukësi-Tirana

Bruno Lulaj foli para mediave në prag të ndeshjes kundër Kukësit.  Fitorja me Skënderbeun? Ishte fitore morali që na dha shtysë për vazhdimësinë që të vazhdojmë me performanca të mira dhe të vazhdojmë sërish kundër Kukësit.   Rikthimi pas pezullimit? Jam i lumtur që jam kthyer në dispozicion të skuadrës dhe trajnerit, ishte një periudhë jo...
Read More
1 2
Powered by Live Score & Live Score App