Day

September 10, 2021
10
Sep
2021

Lika: “Që në momentin që ne në uniformë kemi këtë stemë jemi të detyruar  që të japim maksimumin dhe të ndjekim objektivat.”

Ilion Lika ishte lojtari që doli në krah të trajnerit Shehi në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes së parë të Kampionatit, KF Tirana-FK Skenderbeu. Portieri bardheblu u pyet për startimin e kampionatin, kontigjentin dhe objektivat e sezonit. Mëposhtë deklarata e plotë e lojtarit. Formacioni – Nuk e di akoma nëse jam titullar apo...
Read More
10
Sep
2021

Shehi: “Do të jetë një kampionat me shumë rivalitet. Ne jemi tek klubi më i titulluar në vend, objektivi ynë është i qartë.”

Trajneri Orges Shehi foli sot në një interviste për shtyp në prag të ndeshjes së parë të sezonit, KF Tirana-FK Skenderbeu, që do të luhet ditën e nesërme në stadiumin Selman Stërmasi. Shehi u pyet për situatën në kamp, kontigjenti, formacioni dhe objektivat. Më poshtë deklarata e plotë e trajnerit. Nuk është njësoj të marrësh...
Read More
10
Sep
2021

IAS 37 Provisions, Contingent Liabilities and Contingent Assets

One can always depict this type of liability on the company’s financial statements if there are any. It is disclosed in the footnotes of the financial statements as they have an enormous impact on the company’s financial conditions. A Contingent Liability is a possible liability or a potential loss that may or may not occur based...
Read More
Powered by Live Score & Live Score App