Day

July 5, 2021
05
Jul
2021

KF Tirana nis zyrtarisht përgatitjet për sezonin e ri

Stadiumi “Selman Stërmasi” hapi sot zyrtarisht dyert për ekipin e parë të Tiranës e cila startoi sot seancat stërvitore. Ndonëse akoma i paplotë, kontigjenti i ndodhur në Tiranë zbret sot në fushë për t’ju nënshtruar urdhrave të trajnerit Shehi. Ekipi nis kështu përgatitjet fizike për sezonin e ardhshëm futbollistik 2021/2022 #nejemitirona #forcatirona
Read More
05
Jul
2021

Florjan Pergjoni vishet bardheblu!

Florjan Pergjoni vishet bardheblu! Tashmë në rreshtimin e bardhebluve shtohet edhe emri i Florjan Pergjoni. 24 vjeçari vjen si një përforcim me shumë vlera i repartit të mbrojtjes për 3 sezonet e ardhshme. Futbollisti pritet t’i bashkohet skuadrës në stërvitjen e rradhës.
Read More
05
Jul
2021

Realf Zhivanaj tek KF Tirana.

Afrimi tjetër i këtij sezoni është Realf Zhivanaj. Qëndër-mbrojtësi ka patur pëlqimin e drejtuesëve dhe ka arritur dakordësinë për një bashkëpunim 2-vjeçar me klubin. 23 vjeçari vesh tashmë fanellën bardheblu dhe do të jetë në dispozicion të skuadrës dhe trajnerit Shehi. ⚪️🔵✍🏻
Read More
05
Jul
2021

Vesel Limaj tek KF Tirana!

Kampi bardh’ e blu njofton se ka arritur marrëveshjen me lojtarin Vesel Limaj. Klubi mirëpret mesfushorin i cili nënshkroi sot për dy sezonet e ardhshme. 24 vjeçari pritet t’i bashkohet skuadrës për të nisur stervitjen dhe përgatitjet për sezonin e ri. #mirësevjenVeselLimaj #midfielder #newseason
Read More
05
Jul
2021

Erbim Fagu zyrtarisht pjesë e stafit teknik

Klubi i Futbollit Tirana njofton zyrtarizimin e trajnerit te moshave U-21, Erbim Fagu. Tekniku do të marrë drejtimin e ekipit U-21 por gjithashtu do të jetë edhe në funksion te ekipit të parë në rolin e ZV. trajnerit. Pas një eksperience si lojtar i spikatur, Fagu kthehet në shtëpinë bardheblu tashmë si pjesë e rëndësishme...
Read More
Powered by Live Score & Live Score App