Day

August 24, 2020
24
Aug
2020

Ekipi i rezultuar negativ ne testin COVID-19, stervitet ne prag te ndeshjes me Red Star.

Klubi i Futbollit Tirana pas kryerjes së tamponëve konfirmon se rezultatet e të gjithë personave mbi të cilët u krye kjo analize, rezultuan NEGATIVE. Ekipi është gati për të zhvilluar sfidën e raundit të dytë kualifikues kundër FC Red Star. Pas përfundimit të seancës stërvitore te orës 19:00 sic ishte planifikuar, ekipi do të grumbullohet...
Read More
24
Aug
2020

Batha: “Shiriti i kapitenit, përgjegjësi. Hyjmë në fushë për të dhënë maksimumin.”

Në konferencën për shtyp përpara ndeshjes KF Tirana-Crvena Zvezda, ka folur kapiteni I bardhebluve, Idriz Batha. Mesfushori e ka cilësuar si një duel të veçantë, ndërsa shprehet se do japin maksimumin në shtëpi. Prapavijë etnike, politike, emocionale, si e keni përjetuar? Nuk e shikoj fare si një luftë politike apo si thoni ju, është një...
Read More
24
Aug
2020

Egbo: “Duhet të bëjmë më shumë se në ndeshjen e parë. Kam besim tek çunat!”

Në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes KF Tirana-Crvena Zvezda, trajneri Egbo dhe lojtari Idriz Batha ju pergjigjën pyetjeve të gazetarëve. I pari nën lupën e medias ishte Emmanuel Egbo i cili u shpreh: Si e parashikoni këtë ndeshje? Nuk jam parashikues edhe në çdo ndeshje duhet të japim edhe të marrim maksimumin. Kur...
Read More
Powered by Live Score & Live Score App