Day

August 8, 2020
08
Aug
2020

Uefa përcakton kundërshtarët e mundshëm të KF Tirana në Champions League

Ditën e Dielë në orën 12:00 do të hidhet shorti i Champions League në Nyon të Zvicrës. Uefa ka përcaktuar që KF Tirana të pozicionohet në Grupin 4 dhe kundërshtarët e mundshëm të bardhebluve janë:FC Astana (Kazakistan)Qarabag FK (Azerbajxhan)Maccabi Tel-Aviv FC (Izrael)FC Dinamo Tbilisi (Gjeorgji)
Read More
08
Aug
2020

KF Tirana starton mini-fazën përgatitore

Klubi i Futbollit Tirana ka udhëtuar drejt Pogradecit për të startuar fazën përgatitore. Ekipi do të stërvitet për të paktën gjashtë ditë duke përfituar edhe nga kushtet klimaterike më të mira që ofron Pogradeci. Pjesë e skuadrës ne fazë do të jenë edhe afrimet e reja ku të gjithë do të vihen nën urdhrat e...
Read More
08
Aug
2020

Gentian Muca mbetet bardheblu!

Gentian Muca vazhdon të mbaj veshur fanellën bardheblu edhe për sezonin e ardhshëm. Mbrojtësi shtatlartë do t’i bashkohet ekipit përgjatë ditës së sotme për të avancuar drejt objektivave të reja pas një viti të suksesshëm. #identitetitirona
Read More
08
Aug
2020

Tirana njofton rinovimin e kontratës me lojtarin Idriz Batha.

Klubi i futbollit Tirana njofton vazhdimësinë e kontratës me Idriz Bathën. Pas një viti të suksesshëm me fanellën bardheblu, mesfushori dhe presidenca kanë gjetur gjuhën e përbashkët dhe kanë vendosur të zgjasin bashkëpunimin mes tyre edhe në sezonin e ri. Lojtari do të bashkohet sot me pjesën tjetër të ekipit në Pogradec, për të filluar...
Read More
Powered by Live Score & Live Score App