Day

July 27, 2020
27
Jul
2020

Rinovon Agustin Torassa

Agustin Torassa vijon bardheblu. Lojtari ka arritur dakordësinë me klubin për zgjatjen e kontratës. Mesfushori me tipare sulmuesi është vlerësuar nga klubi për kontributin që ka dhënë në ndeshjet e luajtura dhe do të mbajë veshur fanellën bardheblu edhe në sezonin e ri.
Read More
27
Jul
2020

Titulli i Akademisë…

“Në futbollin modern, ideja e një skuadre kampione me prodhim “bio” sikur erdhi duke u zhdukur. Klubi më i titulluar në Shqipëri zgjodhi një plan të ndërmjetëm, prodhim akademie me lojtarë të ardhur me vlera. Tirana sot është kampione e Shqipërisë për herë të 25-të në histori dhe janë 13 futbollistë të dalë nga akademia...
Read More
Powered by Live Score & Live Score App