Day

December 10, 2017
10
Dec
2017

Iliria – Tirana 0-3

Tirana ka marre nje tjeter fitore ne transferte duke mundur lehtesisht skuadren e Ilirise ne Fushe-Kruje. Bardheblute e kane zgjidhur brenda pjeses se pare me tre gola mjaft te bukur. Ne minuten e 25 Asjon Daja ka zhbllokuar rezultatin duke shenuar nje super gol nga distanca. Vendasit kane provuar te reagojne por Tirana eshte treguar...
Read More
10
Dec
2017

Partizani B – Tirana B 2-1

Tirana B eshte mundur ne perballjen me Partizanin B, ndeshje e vlefshme per Kategorine e Dyte. Skuadra e drejtuar nga trajneri Krenar Alimehmeti ka shenuar e para me ane te Celikut ne minuten e 23. Por goli i avantazhit bardheblu eshte permbysur nga te kuqte qe kane fituar derbin e vogel te kryeqytetit me rezultatin...
Read More
10
Dec
2017

Tirana U19 – Kukesi U19 8-0

Tirana e 19-vjecareve e ka nisur me nje goleade fazen e dyte te kampionatit. Tete gola te shenuar ne porten e Kukesit kane sjelle jo vetem tre pike por dhe feste ne kompleksin “Skender Halili”. Bardheblute e drejtuar nga Sokol Bulku kane shenuar qe ne minuten e 3 me ane te Veriut qe ka dyfishuar...
Read More
10
Dec
2017

Tirana U17 – Kukesi U17 1-1

Tirana e 17-vjecareve e ka nisur me nje barazim fazen e dyte te kampionatit. Bardheblute e vegjel te drejtuar nga Migen Memelli nuk kane mundur te marrin me shume se nje pike ne shtepi perballe Kukesit edhe pse kane zhvilluar nje ndeshje mjaft te mire. Golin e vetem per Tiranen e 17-vjecareve e ka shenuar...
Read More
Powered by Live Score & Live Score App