Day

November 26, 2017
26
Nov
2017

Tirana B – Klosi 2-1

Tirana B ka arritur te fitoj ne shtepi perballe Klosit, ndeshje e vlefshme per grupin A ne Kategorine e Dyte. Bardheblute e drejtuar nga Krenar Alimehmeti kane kaluar kete sfide me rezultatin 2-1, fale golave te shenuar nga Valentino Baro ne minuten e 57’ dhe Eni Keqi ne minuten e 69’. Me kete fitore, Tirana...
Read More
26
Nov
2017

Tirana U19 – Porto U-19 6-1

  Tirana e 19-vjecareve ka fituar serish me goleade ne takimin e rradhes te zhvilluar dje ne “Skender Halili”. Bardheblute e drejtuar nga Sokol Bulku kane mundur skuadren e Portos me rezultatin 6-1 duke marre nje trepikesh mjaft te rendesishem ne garen per titull. Serine e golave ne kete fitore e hapi Veriu ne minuten...
Read More
26
Nov
2017

Tirana U17 – Porto U17 3-1

Tirana e 17- vjecareve ka vijuar serine e fitoreve duke mundur me rezultatin 3-1 skuadren e Portos. Bardheblute e vegjel nen drejtimin e trajnerit Migen Memelli po zhvillojne nje kampionat fantastik. Golat ne kete fitore per Tiranen u shenuan nga Novaku ne minuten e 31’ dhe me pas Shanaj e Aga ne pjesen e dyte...
Read More
26
Nov
2017

Shenkolli – Tirana 1-1

Tirana eshte ndalur ne transferte perballe Shenkollit me rezultatin 1-1. Kushtet aspak te pershtatshme per futboll kane penalizuar skuadren bardheblu per te vijuar serine e rezultateve poztive. Ne pjesen e pare kane qene vendasit ata qe kane realizuar nderkohe qe Tirana ka barazuar ne pjesen e dyte, ne minuten e 70’ me ane te kapitenit...
Read More
Powered by Live Score & Live Score App