Day

November 15, 2017
15
Nov
2017

KF Tirana ne “Kupen Pavaresia 2017”

Federata Shqiptare e Futbollit organizon turneun e pervitshem “Kupa Pavaresia”, ne kuader te festimeve per festat e nentorit. KF Tirana si fituesja e Kupes se Shqiperise eshte ftuar te marre pjese ne kete turne qe kete vit do te zhvillohet ne Korce, ne daten 28 nentor. KF Tirana do te marre pjese ne kete turne...
Read More
15
Nov
2017

Tirana U19 – Akademia AAS U19 5-1

Tirana e 19-vjecareve eshte rikthyer te fitorja pas dy rezultateve jo pozitive. Bardheblute e drejtuar nga Sokol Bulku kane kaluar pa veshtiresi Akademine AAS duke shenuar 5 gola dhe pesuar vetem nje. Te rinjte bardheblu kane shenuar fillimisht me Caken ne pjesen e pare dhe ne te dyten kane nisur festivalin e golave me Selenicen,...
Read More
15
Nov
2017

Tirana U17 – Akademia AAS U17 8-0

Tirana e 17-vjecareve ka realizuar nje tjeter fitore spektakolare te dielen perballe skuadres Akademia AAS. Bardheblute e drejtuar nga Migen Memelli kane shenuar 8 gola dhe marre tre pike te rendesishme per objektivin titull. Tirana ka bere nje ndeshje fantastike duke shenuar nje festival golash. Tre gola u shenuan nga Muçi, dy te tjera Cejku...
Read More
Powered by Live Score & Live Score App