Day

November 5, 2017
05
Nov
2017

Kukesi B – Tirana B 1-1

Tirana B ka marre nje pike ne transferte perballe Kukesit. Bardheblute e drejtuar nga trajneri Krenar Alimehmeti kane barazuar me rezultatin 1-1 perballe skuadres verilindore. Golin per Tiranen e ka shenuar Reimond Celiku ne minuten e 30’. Bardheblute pas dy fitoresh rradhazi marrin nje pike kete jave ne Kategorine e Dyte, ne grupin A, aty...
Read More
05
Nov
2017

Partizani U19 – Tirana U19 2-1

Tirana e 19 vjecareve eshte mundur ne derbin e kryeqytetit nga Partizani. Skuadra e drejtuar nga trajneri Sokol Bulku ka shenuar vetem nje gol dhe pesuar dy ne perballjen me te rinjte e Partizanit. Golin e vetem per Tiranen e ka shenuar Ronaldo Zenuni  ne minuten e 24’. Pas kesaj humbje, Tirana humb disa kuota...
Read More
05
Nov
2017

Partizani U17 – Tirana U17 1-1

Tirana e 17-vjecareve eshte ndalur ne barazim ne derbin me te kuqte e kryeqytetit. Skuadra e drejtuar nga Migen Memelli ka shenuar me ane te futbollistit Aldo Gjumsi por Partizani ka barazuar shifrat dhe takimi eshte mbyllur ne barazim. Ndeshja e luajtur ne Yrshek, ne fushen e Partizanit por bardheblute e drejtuar nga Migen Memelli...
Read More
05
Nov
2017

Albi Doka grumbullohet me Kombetaren U-21

Albi Doka eshte ftuar te marre pjese ne grumbullimin e rradhes qe Shqiperia e 21-vjecareve do te nise te henen. Mbrojtesi bardheblu eshte zgjedhur serish nga trajneri Alban Bushi per ndeshjen miqesore qe Shpresat do te luajne ne daten 10 nentor perballe Irlandes se Veriut ne stadiumin “Selman Stermasi”.
Read More
05
Nov
2017

Ze Maria: Jam i zhgenjyer nga menyra si skuadra u soll ne fushe

Ekipi kundershtar beri shume me teper se ne dhe meritoi te fitonte kete ndeshje. Jam shume i zhgenjyer per menyren se si skuadra u soll ne fushen e lojes. Tirana nuk mund te kete nje mentalitet te tille per te fituar titullin kampion ne Kategorine e Pare. Ndoshta kjo humbje erdhi ne momentin e duhur...
Read More
05
Nov
2017

Tirana – Bylis 0-1

Tirana eshte mundur per here te pare ne kampionat ne perballjen e te shtunes me Bylisin. Bardheblute kane zhvilluar nje ndeshje jo te mire ne “Selman Stermasi” dhe jane ndeshkuar nga nje kundersulm i miqve qe kane shenuar ne minuten e 58 me ane te Zisit. Tirana ka zbritur ne fushe me formacionin me te...
Read More
Powered by Live Score & Live Score App