Tirana U17 kampione e Shqiperise

Tirana e 17-vjecareve ka fituar sot Kupen e Shqiperise ne ndeshjen finale te Playoff-it perballe Shkendijes se Tiranes. Takimi u zhvillua ne stadiumin kombetar “Qemal Stafa” dhe u fitua nga bardheblute pasi u goditen penalltite. Koha e rregullt e takimit u mbyll ne barazim 1-1. Skuadra bardheblu e drejtuar nga Sulejman Mema zhvilloi nje ndeshje shume te mire duke kaluar e para ne avantazh me ane te Braces ne minuten e 60’, nderkohe qe Shkendija barazoi kater minuta me vone me ane te Cokaj. Rezultati mbeti i pandryshuar deri ne fund nderkohe qe nga 11-metershat bardheblute u treguan me te sakte. Tirana pasi fitoi pak muaj me pare Kupen e Shqiperise fitoi sot edhe titullin kampion per 17-vjecaret duke konfirmuar se e ardhmja e afert do te jete e suksesshme.

image

image

image