Tirana – Kukesi 2-0 FT

Golat: Bushic 72′, Muzaka 78′

Tirana: Frashëri, Taku, Muça, Curri, Ristevski, Bulku, Karabeci, Muzaka, Kahata (Bushiç 63’), Hyshmeri (Malaj 46’), Morina (Kalari 81’); Trajner: Gugash Magani.
Kukësi: Halili, Smajli, Malota, Dushku, Hallaçi, Hasani, Xheferson (Shameti 59’), Zeqiri (Hoxha 83’), Lushtaku (Hysa 70’), Pit, Pejiç; Trajner: Artim Shaqiri.
Gjyqtarë: Lorenc Jemini
Kartonë të verdhë: Bushiç 73’/ Malota 55’, Hasani 88’

Mbyllet me feste ne Durres. Nje superfitore e Tiranes me Kukesin. Dy gola me shume peshe te shenuar ne pjesen e dyte kane rikthyer bardheblute tek fitorja e munguar ne dy javet e fundit. Fillimisht Tomislav Bushic e me pas Gjergji Muzaka kane realizuar per tre piket qe e ngjishin Tiranen ne kuoten e 50 pikeve, dy me pak se Kukesi dhe kater pike me pak se Skenderbeu kryesues. Tirana numeron nje ndeshje me pak, takim i cili do te luhet te enjten me Partizanin.

Tirana - Kukesi 2-0 FT

POSTIME TE NGJASHME