“Selman Stermasi” eshte gati.

Kronika e pergatitur nga SuperSport per oret e fundit para hapjes se stadiumit

  • stavri

    Urime per stadjumin. Por dodesha te flas per ekipin, Sa ndeshje kam par ne interrnet kam pare te njejten Tiron si te vjetshmen pa gjak pa grinde pa pregatitja fiziko atletike dhe mbi te gjtha pa deshire per te luajtur dhe fituar.Kjo tirone si dhe vjet i rrofshin emrat se per te lujt nuk luajne me grnt te larte sic luan partizani laci korca e tje. Po nuk vrapove po nuk luftove per topin e par nuk mundesh te fitosh ndeshjen. Tirona ka nevoj per psikolog qe ti ngrej moralisht dhe shpirterisht qecdo ojtar te japi maksimumin per postin qe luan.Dje vetem G Lika luajti me shpirt te tjeret terhqeshin zvarr ne fushe. Per mua dje lojtari qe nuk donte te luante qe Teqja por per cudi Daja e mbajti deri ne fund ne oje. Z Refik me duket se te gjith lojtaret qe vijne te Tirona vijne per tu clodhur dhe jo per tu lodhur dhe fituar kampionat. Si luante Teqja te laci dhe shife tani te ne, si luante te kuksi dhe si luan ke ne etjer. Tirones i duhet nje portjer pa tjeter sepse qe te harrish ne nivele te larta duhet te kesh nje portier te nivelit te larte. Per mua mbi te gjitha ekipi nuk ka pregatitj fizikoatletike dhe si rrjedhoj nuk mundet te fitoj ndeshjet me ekipet qe kryesojne kampjonatin sepse ato jan me lart fizikisht se Tirona, kjo u pa si me Partizanin, si me Korcen me Lacin e tjer. Une nuk jam specjalist por jam tifoz i Tirones qe nga vitet 70dhjt, kam25vjet ne emigracjn dhe e ndjek ekipin vazhdimisht nepermjet interrnetit dhe e ndjej siqerisht shum dhimbje qe e shof Tironen ne kete gjendje apatie. I uroj kthes te shpejt dhe rruge te mbar ne kete kampionat me rrespekt Stavri.