Reuben Acquah transferohet nga Tirana tek LASK Linz

Futbollisti i talentuar Reuben Acquah eshte transferuar nga Tirana tek skuadra austriake e LASK Linz. Klubi ka perfunduar te gjitha detajet e transferimit per mesfushorin nga Gana dhe dy dite me pare eshte bere regjistrimi i tij ne sistemin e FIFA-s per skuadren austriake.
LASK Linz ka vendosur te shese diten e djeshme Reuben Acquah tek skuadra sllovake FC DAC Dunajska Streda.
KF Tirana e falenderon mesfushorin 20-vjecar per kontributin e tij me fanellen bardheblu dhe i uron suksese ne te ardhmen.