Perforcimi numer shtate eshte japonezi Masato Fukui

Tirana ka gjetur sot akordin zyrtar me sulmuesin japonez Masato Fukui. Futbollisti ka lene skuadren malazeze te Sutjeskes per tu transferuar ne kryeqytet. 26 vjecari ka mberritur sot ne Tirane dhe pasi ka diskutuar me drejtuesit e klubit, ka ndjekur seancen e pasdites ne “Skender Halili”. Akordi zyrtar eshte gjetur dhe pasi te kryej vizitat mjekesore japonezi do ti bashkohet skuadres se trajnerit Shkelqim Muça. Masato Fukui luan si sulmues i djathte por dhe ne qender te repartit ofensiv. Dy vitet e fundit eshte aktivizuar na kampionatin malazez me skuadren e Sutjeskes me te cilen ka realizuar 12 gola. Futbollisti japonez pritet te jete nje perforcim me shume vlera per sulmin bardheblu. Prezantimi i tij do te behet brenda pak ditesh.

Masato Fukui

KF Tirana has finalized today the financial agreement with Japanese forward Masato Fukui. The player has left the team from Montenegro to be transferred in the Albanian capital, Tirana. The 26-year old has today arrived in the city and after negotiated with club directors, observed the noon training session at “Skender Halili” training ground. The financial deal was then finalized and once perform the medical tests, the Japanese player will join the team of coach Shkelqim Muça. Masato Fukui plays as a right wing or central forward unit. Last two seasons he has been playing at the Montenegrin League with FK Sutjeska Nikšić, scoring 12 goals. The Japanese player is expected to be an important arrival for white & blues. His presentation will follow in few days.

POSTIME TE NGJASHME