Muca analize 60 minuteshe me skuadren

Sot ne “Skender Halili”, trajneri Shkelqim Muca se bashku me ndihmesit e tij Ivan Gvozdenovic dhe Emanuel Egbo kane mbledhur skuadren per te zhvilluar nje analize te detajuar per dy ndeshjet e para te kampionatit. Skuadra vetem sot ka qene e plote pasi dje eshte rikthyer kapiteni Bulku nga Kombetarja dhe sot eshte rikthyer Hoxhallari nga Shpresat. Kjo ka qene arsyeja analiza eshte zhvilluar sot dhe jo menjehere pas barazimit me Lacin. Per 60 minuta, ne ambientet e brendshme te “Skender Halili”, trajneri Muca ka zhvilluar nje analize te detajuar per 180 minutat e para te kampionatit. Tekniku i ka vene ne dukje te gjithe lojtareve me rradhe cfare kane bere mire dhe cfare jo duke kerkuar te permiresohen ne ndeshjen e rradhes me Bylisin.

Today, at “Skender Halili” training ground, coach Shkelqim Muca and his assistants Ivan Gvozdenovic and Emanuel Egbo have gathered the team for a detailed analysis of the first two played matches. Team has only today been completed, as yesterday skipper Ervin Bulku returned from his participation at the National Team, as well as Hoxhallari from the U21 National Team. This being the reason why the analysis was done today and not right after draw against KF Laci. Within “Skender Halili” facilities, for 60 minutes coach Muca performed a deep analysis of the first 180 minutes on the League. He highlighted to players what they did right and what needs improving, requesting from them a better performance against KF Bylis.

Etiketa: \

POSTIME TE NGJASHME