MESAZH NGA PRESIDENTI HALILI

“Tirana ka nevoje per mbeshtetjen tuaj. Perkunder disa sulmeve dashakeqe mediatike, situata ne klubin bardheblu eshte fare e qete dhe nuk ka asnje problem. Fjalet e shkruara para derbit me Partizanit apo dhe ndeshjes me Skenderbeun jane te qellimshme, per te krijuar tension apo prishur ekuilibrat brenda skuadres. Megjithate ne shohim perpara dhe besojme se neser do te marrim me te miren ne fushen e lojes. Javen e ardhshme do te japim shume pergjigje edhe per ata gazetare qe duan te mesojne me teper per te ardhmen. Po mbyllet nje sezon i veshtire pengesat e te cilit i kemi superuar me shume mund dhe me mbeshtetjen tuaj. Tirana ne nje vit intevestimesh ka bere gjera te mira duke hedhur hapa te rendesishemm per te ardhmen e sigurte qe na pret se bashku. Deri ne fund te ketij sezoni kane mbetur edhe tre ndeshje. Skuadra ka nevoje qe se bashku te gjithe ta perkrahim. Gjej rastin te ftoj publikisht te gjithe ata qe e duan Tironen. Neser te mbushim shkallet e stadiumit “Qemal Stafa” dhe te perkrahim ekipin e zemres. Eshte me shume se nje ndeshje dhe jane me shume se tre pike. Lojtaret e dine rendesine e ketij takimi por serish kane nevoje qe ne te gjithe te jemi aty per ti mbeshtetur. Faleminderit.

refik halili

“Tirana needs your support. Against some media malicious attacks, situation in the club is very calm and there are no issues. What was published before the “derby” or before match against Skenderbeu is intentional, in order to bring pressure or disrupt the good balance within the team. We look forward regardless and believe that tomorrow will achieve the best from the match. Next week we will give many answers for those journalists who like to learn more for the future. A difficult season is closing, we were able to pass all the hurdles with lots of efforts and with your help. Within one year of investments Tirana has done good things and taken important steps for the guaranteed future ahead. There are only 3 matches remaining till end of the season. Team needs the support of all of us. I take the chance to publicly invite all them who love Tirona. Tomorrow they must step on and fill the stadium. It is more than a match and there are more than 3 points. Players know importance of it, however still need all of us there for support. Thank you” – ended his speech Tirana president, Refik Halili.

POSTIME TE NGJASHME