Merveil Ndockyt transferohet nga Tirana tek Getafe

Futbollisti i talentuar Merveil Ndockyt eshte transferuar nga Tirana tek skuadra e Getafes ne Spanje. Klubi ka mbyllur te gjitha detajet e transferimit dhe sot Merveil eshte regjistruar tek ekipi spanjoll.
Ne marreveshjen mes dy klubeve eshte parashikuar qe nje pjese te kartonit te lojtarit do ta mbaj klubi bardheblu. KF Tirana e falenderon Merveilin per kontributin e tij dhe i uron suksese ne te ardhmen