Legjenda bardheblu Ali Mema feston 73-vjetorin e lindjes

Legjenda e klubit bardheblu Ali Mema ka festuar 73-vjetorin e lindjes. KF Tirana ka menduar ti bej nje vizite ne shtepi dhe ti dergoj nje dhurate simbolike ikones bardheblu. Nje perfaqesi e klubit i ka derguar Ali Memes jo vetem urimet e stafit, drejtuesve apo lojtareve te KF Tiranes, por urimet e te gjithe tifozeve per nje jete te gjate dhe falenderimet per cfare ka dhene per ngjyrat bardheblu.

image

image

Eduart Gjini dhe Ali Mema ne shtepine e ikones bardheblu.

image

image

Nje minutazh special nga Fatmir Mneri per Ali Memen ne Vizion Plus