Ivan Gvozdenovic: Jam i lumtur qe jam pjese e nje klubi te madh

Eshte bashkuar dje me skuadren dhe sot ka nisur punen ne krye te bardhebluve perkrah trajnerit Shkelqim Muca. Ivan Gvozdenovic ne rolin e zevendes trajnerit tregon emocionet e dites se pare dhe objektivat pa harruar te falenderoje ata qe besuan per ta rikthyer tek Tirana kete rradhe jo si futbollist por si pjese e stafit. “Jam shume i lumtur qe kam firmosur per nje klub shume te madh ne Shqiperi. Tirana numeron 24 kampionate dhe une shpresoj shume qe kete vit se bashku te bejme 25. Falenderoj presidentin Halili qe besoj tek mua. Falenderoj drejtorin sportiv Devi Muka, ai eshte nje emer shume I madh ne klub dhe besoj shume te mua. Jam i lumtur qe do te punoj me nje trajner te madh si Shkelqim Muca. Ai ka eksperience, ka autoritet dhe disipline dhe une do te mesoj shume prej tij. Jam i lumtur qe do te punoj me keta njerez ne nje ekip te madh. Tirana eshte nje klub i madh, me nje tradite te madhe dhe me tifoze perfekt “Fanatics”. Falenderoj tifozat qe me kane perkrahur si lojtar te Tiranes si dhe tani ne rolin e trajnerit. Une shpresoj shume qe se bashku mund te marrim rezultate te mira dhe duke punuar fort me disipline dhe profesionalizem mund te behemi te sukseshem. Jam shume i lumtur qe jam bere pjese e nje klubi kaq te madh sa Tirana”, ka deklaruar Ivan Gvozdenovic.

Ivan Gvozdenovic

Ivan Gvozdenovic

He has yesterday joined the squad and today started work with coach Shkelqim Muca. Ivan Gvozdenovic as an assistant coach tells his emotions on the first day and his objectives, not forgetting to thank those who trusted on him and returned him to KF Tirana, no longer as a player but as part of the staff. “I am very happy to have signed for such a great club in Albania. Tirana counts 24 championship titles and I hope that together we will make this 25. I thank president Halili who believed on me. I thank the sports director Devi Muka, he is also a great name on this club and believed on me. I am very happy to work with a great coach as Shkelqim Muca. He has the experience, authority and discipline and I will learn a lot from him. I am happy to work with these people in a big club. Tirana is a big club, with a big tradition and the perfect “Fanatics” fans. I wish to also thank the fans who supported me either when I as a player, or now as assistant coach. I hope that together we can get positive results and working hard with discipline and professionalism, we can be successful. I am very pleased to be a part of such a great club as KF Tirana”, said Ivan Gvozdenovic.

POSTIME TE NGJASHME