Gjashte jave para fundit te kampionatit

Gjashte jave para fundit te kampionatit, Tirana numeron 60 pike dhe pozicionohet e treta ne tabelen e klasifikimit. Shancet per titull jane te medha. Ndeshja e rradhes luhet kete fundjave ne transferte me Elbasanin nderkohe qe pas saj nisin perballjet me rivalet direkt ne garen per titull.

Skuadra ka lene pas pushimin e te henes pas fitores me Vllaznine dhe sot i rikthehet pergatitjeve ne “Skender Halili”. Ne oren 16:00 bardheblute nen drejtimin e Gugash Maganit do ti rikthehen punes intesive.

Gjashte jave para fundit

Six rounds due to Superliga finish, Tirana counts 60 points and is ranked third. Titles chances are very good. The next match will be played away against ultimate ranked Elbasani and right after it will start 4 hot matches against direct rivals.

The relaxing day after Vllaznia match has come to an end and today training in “Skender Halili” field will resume. At 16:00 white and blues will resume their intensive training under guidance of coach Magani.

POSTIME TE NGJASHME