Dejan Karan perforcimi per mbrojtjen e Tiranes

Qendermbrojtesi serb eshte perforcimi i rradhes per sezonin 2015-2016. Futbollisti 27-vjecar prej dy muajsh ka qene ne fokusin e klubit dhe pas tratativave ka ardhur momenti per akordin zyrtar dhe mberritjen e tij ne kryeqytet. Ka qene drejtori sportiv Devi Muka ai qe e mirepritur mbrojtesin serb ne “Skender Halili” dhe me pas e ka prezantuar me skuadren. Dejan Karan ka luajtur dy sezonet e fundit ne Superligen hungareze per skuadren e Kecsmeti TE me te cilen ka qene titullar i padiskutueshem. Me afrimin e tij Tirana kompleton repartin difensiv per sezonin e sapo nisur. Karan eshte nje futbollist teper cilesor, 190 centimetra i gjate dhe me te gjithe tiparet e nevojshme per te luajtur ne qender te mbrojtjes. Klubi ne kete menyre ben nje tjeter goditje teper cilesore per te kompletuar nje skuader pretendente.

Dejan Karan

Dejan Karan

Dejan Karan has arrived today in Tirana and joined the team. The Serbian central defender is the next arrival for season 2015-16. The 27-year old has been for two months in the focus of club and the official agreement and his arrival was reached after several attempts. It was the technical director, Devi Muka, the one who welcomed the Serbian defender at “Skender Halili” training ground and introduced him thereafter to the squad. Last two seasons Dejan Karan has played in Hungarian League with Kecskeméti TE, where he has been always at the starting line up. By his approach, KF Tirana completes the defensive unit for the just started season. Karan is a quality player, 190 cm tall and has the necessary features to play as a central defender. Club has therefore brought yet another good player in the attempts to complete a contender all the way.

POSTIME TE NGJASHME